LIECHTENSTEIN

 

Liechtenstein leżący pomiędzy Austrią i Szwajcarią jest jednym z najmniejszych państw na świecie. Na czele monarchii stoi książe Jan Adam II, który sprawuje władzę od 1989 roku. Powierzchnia całkowita księstwa to zaledwie 160 km², czyli trzykrotnie mniej niż wynosi powierzchnia Warszawy. Stolicą tego niezwykle urokliwego kraju jest Vaduz liczące trochę ponad 5 tysięcy mieszkańców. Liechtenstein to bez wątpienia jedno z miejsc, które warto zobaczyć ze względu na niesamowite górskie krajobrazy, przepiękne wioski oraz bardzo przyjaznych ludzi.

 

NAJCIEKAWSZE MIEJSCA W LIECHTENSTEIN

 

Stolica – Vaduz

   Liechtenstein-droga-do-zamku

Vaduz jest jednym z największych miast w Liechtensteinie. Mimo to wcale nie jest duże. Najciekawsze i najbardziej popularne miejsca, które znajdują się w stolicy to: muzeum sztuki, muzeum narodowe, muzeum znaczków, muzeum narciarstwa oraz turystyczny pociąg miejski. W Vaduz znajduje się jedyny w kraju dworzec kolejowy. Z tego miejsca można szybko dojechać do Austrii, Niemiec czy Szwajcarii.
W stolicy znajduje się siedziba księcia Jana Adama II, którą jest słynny Schloss Vaduz, zamek zbudowany na wzgórzu. Jest to jedna z głównych wizytówek kraju. Warto wejść pod sam zamek , by przyjżeć mu się z bliska.
Na głównej uliczce, niedaleko muzeum znaczków znajduje się informacja turystyczna, w której można otrzymać pamiątkową pieczątkę w paszporcie. Będzie to na pewno oryginalna pamiątka z tego uroczego państwa.

 

Triesenberg

 

Liechtenstein-wioska-Triesenberg2

Zdecydowanie jedno z najładniejszych miejsc w Liechtenstein. Warto odwiedzić Triesenberg w pierwszej kolejności. To liczące 2500 mieszkańców miasteczko leży na wysokości dochodzącej do 1000 m n.p.m., jest idealnym miejscem, aby się zrelaksować i wyciszyć. Uliczki oraz budynki mają swój niepowtarzalny klimat. Okolice Triesenberg również są bardzo ładne. Warto pobyć tam dłużej, aby przenieść się w czasie i zobaczyć wspaniałe przedmioty, wyrabiane ręcznie przez mieszkających tam ludzi.

 

Pełna galeria zdjęć